کد مطلب: 61538 تعداد بازدید: ۵۴۹

ولایت یک امر ضروری و دائمی برای جامعه اسلامی است

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶:۱۵
به مناسبت بصیرت افزایی مبلغات در روز چهارشنبه23 خرداد 97 کارگاه ولایت مداری در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری (س) هرسین با حضور مسئول موسسه بین الملی تمدن نوین ولایی ،همکاران ایشان،اساتید و مبلغات برگزار گردید.


در این کارگاه حجت الاسلام والمسلمین مصطفی الهیاری گفت: ولایت در قرآن یعنی سیاست وبهم پیوستگی وانسجام شدید درونی که از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است.ولایت یک امر ضروری و دائمی برای جامعه اسلامی است. که جایگاه آن در امتداد نبوت است  ونبوت هم در امتداد توحید می باشد.
وی با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد:ابعاد ولایت سه گونه است:1)هم بستگی درونی یعنی انسجام وهماهنگی ،ایستادن در یک جبهه واحد،از طرف مجموعه ای که حاصل فکر و عمل و هدف واحدی هستند.2)عدم وابستگی به خارج یعنی عدم ارتباط با امت های غیر مسلمان ،به گونه ایی که آن امت ها بر امت مسلمان سیطره پیدا کنند.3)اتصال به ولی(قلب جامعه اسلامی)یعنی ارتباط هرفرد از افراد با ولی،ارتباطی محکم هم در فکر هم در عمل. ونتیجه ولایت مداری :رستگاری،پیروزی،فتح وتحقق وعده الهی (ظهور) می باشد.
مسئول موسسه بین الملی تمدن نوین ولایی افزود: انسان ولایت مدار کسی است که ولایت را محدود به صرف محبت نداند پس باید ارتباط و پیگیری روز افزون با ولی داشته باشیم در فکر وعمل واخلاق پس ولایت مدار کسی است که داخل در جبهه ولایت شود.ومجتمع ولایت مدار دو خصوصیت دارد:1)شخص ولی در آن جامعه مشخص باشد 2)شخص ولی باید مبدأ ومنشأ همه فکرها واندیشه ها و آمال در آن مجموعه باشد.
حجت الاسلام والمسلمین الهیاری در ادامه افزود:روش ولایت مدار کردن جامعه تلاش برای تحقق تقویت ولی اسلام است.ما باید در همه عرصه ها مطالبات ولی را محقق کنیم وثمره و نتیجه جامع ولایی دو چیز است:1)زنده کرد ن جامعه مرده 2)رشد وتوسعه وپیشرفت همه عرصه های توانمندی های انسان  ورسیدن انسان به کمال.