کد مطلب: 61160 تعداد بازدید: ۶۸

دستاورد بسیار ارزشمند صلح امام حسن قیام خونین کربلا ست

یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۶:۴۲
جشن میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(علیه السلام) در نیمه ی ماه مبارک رمضان با حضوربیش از 170 نفر از اساتید، کادر و طلاب مدرسه ی علمیه ی امام حسین(علیه السلام) و بانوان شهرستان در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار گردید.


خانم آرمان(مدرس و مبلغ حوزه) در ابتدای مراسم ضمن بیان مقدمه ای در رابطه با ماه مبارک رمضان و آداب روزه داری تأکید کرد: امام حسن مجتبی (علیه السلام) از فضائل و کرامات بسیاروالایی برخوردار است تا آنجا که لقب " کریم " را بدلیل بخشش و سخاوتهای فراوان و بدون چشم داشت به ایشان نسبت داده اند.
وی اضافه کرد : بدیهی است که کرامت امام حسن مجتبی(علیه السلام ) از بخشندگی و کرامات الهی نشأت گرفته است چرا که براحتی و بدون کوچکترین انتظاری همانطور که در روایات آمده دو مرتبه تمام زندگی و مال و اموال خود را برای کمک به فقرا و رضای خداوند می بخشند .
سخنران این مراسم گفت: همانطور که در روایات و متون تاریخی آمده دوران هرچند کوتاه خلافت امام حسن مجتبی (علیه السلام) فراز و فرودهای سیاسی فراوانی داشته است تا آنجا که آن امام معصوم زمانی به مصلحت اسلام و جامعه ی مسلمین ناچار به پذیرش صلح با دشمنان اسلام و در رأس ایشان معاویه می شوند. اما همین صلح آن امام همام دستاوردهای بسیار ارزشمندی را در پی دارد که از جمله ی آنها قیام خونین کربلا است که باعث احیای دین وارزشهای معنوی آن می شود.
خانم آرمان افزود: یکی از مهمترین ویژگیهای مسلمانان خصوصأ شیعیان الگوبرداری ایشان از ائمه ی معصوم(علیهم السلام) است چرا که آنجا که مأموم به امام جماعت اقتدا می کند یعنی تمام حرکات و سکنات خود را در نماز به او واگذار کرده و شبیه او می شود. به همین دلیل زمانی که می پذیریم امامت را یعنی باید در تمامی شئونات زندگی فردی و اجتماعی خود را به امام و مقتدایمان متصل کنیم و همین باعث تکامل معنوی انسان می شود.
ایشان در ادامه گفت: از مهمترین ویژگیهای اخلاقی امام حسن مجتبی(علیه السلام) خوش اخلاقی آن حضرت است که حتی مورد تأیید دشمنان ایشان هم بوده است چرا که آن حضرت کسانی را که حتی با زبان خویش به آن بزرگوار بی احترامی می کردند مورد ملاطفت و مهربانیخویش قرار می دادند.
سخنران این مراسم در پایان گفت: وظیفه ی تمامی مبلغین حوزه های علمیه اشاعه ی دین به معنای واقعی آن است تا آنجا که تمام ارزشها و مقدّسات برای عموم مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا ایشان بتوانند راه درست را انتخاب کرده و در مسیر تکامل خویش قدم بردارند.
مدیحه سرایی و مولودی خوانی ، قرائت متن ادبی در مورد امام حسن مجتبی (علیه السلام) توسط یکی از طلاب، اقامه ی نماز جماعت و افطاری به مدعوین و توزیع 160 پرس غذا  بین نیازمندان شهرستان  از دیگر برنامه های جشن میلاد امام حسن مجتبی (علیه السلام ) بود.