کد مطلب: 60144 تعداد بازدید: ۲۸۲

شناخت طب سنتی در زندگی انسان از اهمیت والایی برخوردار است

چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲:۴۶
همایش گسترش طب سنتی اسلامی - ایرانی با حضور اساتید ،کارکنان ،طلاب وخانواده آنها در مدرسه علمیه امام حسین(علیه السلام) مورخ26اردیبهشت 97برگزار شد.


دکتر صادقی منش ضمن بیان مقدمه ای در رابطه با اهمیت زندگی به سبک اسلامی و بهره گیری وگسترش از طب سنتی تأکید کرد مقام معظم رهبری می فرمایند: “دغدغه ی قلبی من طب سنتی اسلامی – ایرانی است”، به آن بپردازید. لذا گسترش و , شناختاین مسیر در زندگی انسان از اهمیت والایی برخوردار است.
وی گفت: اولین گامی که باید در استفاده از طب سنتی برداریم مزاج شناسی و تشخیص طبع بدن خود است. چرا که تشخیص بسیاری از بیماریها منوط به شناخت کامل مزاح های بدن است.
حکیم صادقی منشی تأکید کرد: در بیشتر مواردی که انسان میتلا به بیماری های گوناگون می شود بدلیل استفاده از خوردنی هایی است که دارای طبع سرد هستند و به همین دلیل باعث سرد شدن اندامهای داخلی بدن شده و سیستم ایمنی و دفاعی بدن انسان را مختل می کند.
کارشناس این نشست بیان داشت: خداوند در آیات وحی و همچنین ائمه ی معصومین(علیهم السلام) در روایات و متون دینی به دفعات بر استفاده از خوردنی هایی مثل عسل ، نمک ، کاسنی ، گیاهان دارویی مثل بادرنجویه و... تأکید کردند و این بیانگر اهمیت استفاده از طب سنتی و گیاهی است.
دکتر صادقی منش در ادامه افزود: طیف عظیمی از بیماریهای داخلی و همچنین ناراحتی های مفاصل بدلیل استفاده از خوراکی های ناسالم و فاسد است و یکی از ابزار پیشگیری از ابتلا به این بیماریها عدم استفاده از کنسروها و غذاهای فریز شده است.
سخنران این برنامه در پایان گفت: تمامی داروهایی که در طب سنتی تولید و استفاده می شود همگی منشا گیاهی دارند و نتیجه های بسیار خوب و اثربخشی در درمان بیماریهای گوناگون داشته است.
در پایان حکیم صادقی منش به سوالات شرکت کنندگان در این نشست پاسخ و افراد حاضر در جلسه را نیز بصورت رایگان ویزیت کرده و مشاوره ی پزشکی و دارویی دادند.