کد مطلب: 57686 تعداد بازدید: ۸۶

امام جمعه قصر شیرین

فرهنگ ایثار وشهادت توسط طلاب مبلغ نهادینه سازی شود

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱:۰۵
گفتمان دینی با موضوع ایثار و شهادت با حضور اساتید، کادر وطلاب مبلغ این مدرسه و روحانیون مستقر در شهرستان قصرشیرین برگزار شد.

دراین نشست که  باهمکاری سازمان تبلیغات اسلامی درسالن اجتماعات مدرسه  علمیه امام حسین(علیه السلام) مورخ 21اسفند 96برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین ملکی امام جمعه شهرستان  درابتدای نشست، ضمن بیان مقدمه ای در رابطه با اهمیت نهادینه سازی فرهنگ شهادت در جوامع اسلامی تأکید کرد: آنچه مهم است ، این است که درابتدا جوانان و نوجوانان در کانون خانواده از تربیت دینی برخوردار شوند تا شئونات دینی و مذهبی نیز در ایشان اثرگذار باشد.
وی افزود: آنچه باعث بقای اسلام و نظام اسلامی است فرهنگ ایثار و شهادت می باشد که البته این فرهنگ برگرفته از فرهنگ عاشورا بوده و باید از موضوعات مورد توجه مبلغین حوزه های علمیه باشد.
حجت الاسلام ملکی درادامه گفت: درحقیقت پایبندی به این مقوله ی بسیار مهم به معنای بیمه شدن این نظام مقدس در برابر هجمه ی دشمنان داخلی و خارجی است و برای رسیدن به هدف والای فرهنگ ایثار و شهادت تمامی دستگاههای دولتی و غیر دولتی و بالاخص حوزه های علمیه باید تلاش ویژه ای داشته باشند.
امام جمعه در پایان اضافه کرد: بدون شک مبلغین حوزه های علمیه بیشترین تأثیر را در فرهنگ سازی جامعه و بخصوص خانواده ها خواهند داشت که البته از واضحات است که باید با فراگیری علوم دینی ، معرفتی و بصیرتی موجبات افزایش بینش فردی و اجتماعی عموم افراد جامعه رافراهم کنند.