کد مطلب: 40273 تعداد بازدید: ۲۷۳

حجت الاسلام علی کریمیان :

اگر نماز با حضور قلب و در اول وقت خوانده شود انسان را به مقامات والا می رساند

یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸:۰۶
حجت الاسلام والمسلمین علی کریمیان استاد اخلاق حوزه، در حضور جمعی از طلاب مدرسه امام خامنه ای مدظله العالی بیان کرد: طبق فرموده حضرت حجت علیه السّلام «در قلبی که محبت دو چیز در آن باشد بهترین ها را از دست می دهد»، اولیاء الله هیچگاه توفیق نماز در اول وقت را از دست ندادند و به این خاطر به مقامات عالیه دست پیدا کردند.


وی افزود: متاسفانه فضاهای مجازی توفیق نماز اول وقت را از ما سلب کرده اند، در واقع دشمنان می دانند که باید روی چه چیزی دست بگذارند تا زمینه انحرافات را فراهم کنند. اگرچه کسانی هم هستند که نماز می خوانند اما گناه هم می کنند، علت این امر تنها خالص نکردن نیت برای خداوند متعال است وگرنه اگر نماز با حضور قلب و در اول وقت خوانده شود نه تنها زمینه انحراف انسان را به وجود نمی آورد بلکه انسان را به مقامات والا می رساند.
  استاد اخلاق در ادامه بیان کرد: امروزه غالب مردم دنیا با وجود داشتن رفاه، از نداشتن آرامش و خلاء معنوی و بیماری های روحی رنج می برند، علت هوی و هوس هایی است که غلبه کرده و باعث دوری ما  از خداوند متعال شده است، در واقع هر چقدر از خدا دور می شویم به دنیا نزدیک تر شده ایم.
حجت الاسلام کریمیان تصریح کرد: یکی از آثار سوء بی توجهی به نماز بی برکت شدن عمر است، علامه مجلسی را مشاهده کنید، کتاب 110 جلدی بحار الانوار تنها یکی از کتاب های ایشان است که حتی خواندن سر فصل هایش هم به زمان زیادی احتیاج دارد. علاوه بر بحار علامه تألیفاتی دیگری هم دارد، وی این آرامش و برکت را از نماز دارد.  
وی در پایان اظهار کرد: حواسپرتی و نداشتن تمرکز در حین مطالعه دروس از عواقب نداشتن حضور قلب در نماز است لذا اگر خواهان آرامش و افزایش توانایی در مدیریت وقت هستیم باید نماز خود را اصلاح کنیم.