کد مطلب: 31382 تعداد بازدید: ۲۴۳

استقرار طلاب جهت پاسخگویی به شبهات، احکام و مشاوره مذهبی در تجمع رهروان زینبی

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۸:۴۸
جلسه ستاد هماهنگی تجمع رهروان زینبی با حضور مسئولین و مدیران اوقاف، حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه، سپاه نبی اکرم(ص)، سازمان بسیج خواهران ، دانشکده علوم قرآنی و آموزش و پرورش استان کرمانشاه در محل سالن جلسات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام والمسلمین عباسیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: امام حسین (ع) در روز عاشورا رشادت‌های بسیاری را در راستای دفاع از دین اسلام کردند، اما پس از واقعه عاشورا نوبت اهل بیت ایشان بود که از دین اسلام پاسداری کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از رموز ماندگاری واقعه عاشورا روشنگری‌های حضرت زینب (س) بود، اضافه کرد: ایشان پس از واقعه عاشورا مسئولیت بزرگی را به عهده گرفتند و در نتیجه همین اقدامات است که امروز پس قرنها هنوز هم واقعه عاشورا در یادها جاری است.
حجت الاسلام عباسیان با اشاره به بیت معروف کربلا در کربلا می‌ماند، اگر زینب نبود، افزود: این جمله کوتاه نمایانگر روشنگری‌های تاثیرگذار حضرت زینب (س) پس از واقعه عاشورا است.
وی با اشاره به دوران اسارت حضرت زینب (س) و صبر و استقامتی که ایشان از خود نشان دادند، اظهار کرد: حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا برادران و دو فرزند خود را از دست دادند، اما ذره‌ای از موضع خود که دفاع از دین اسلام بود، کوتاه نیامدند.
حجت الاسلام عباسیان با بیان اینکه حضرت زینب (س) در آن دوران و شرایط سخت روحی نیز نماز شب خود را ترک نکردند، اظهار داشت: این بینش نشان از اعتقاد عمیق ایشان به خداوند بود.
وی با اشاره به اینکه در واقعه عاشورا حضرت زینب (س)، متحمل بسیاری از مصیبت‌ها شدند، تصریح کرد: هیچ یک از این مصیبت‌ها موجب نشد که ایشان زیر بار ظلم بروند.
وی با اشاره به اینکه همچون واقعه عاشورا در همه دوران تاریخ زنان نقش مهمی در وقایع مختلف داشته‌اند، اضافه کرد:امروز در عصر و زمانی قرار گرفتیم که باید همه ما رسانه ای برای قیام عاشورا باشیم.
حجت الاسلام عباسیان  گفت: نقش بانوان در این زمان بسیار محوری است و می توانند مقابل هجمه دشمنان که علیه مکتب شیعیان روا می دارند بایستند.


در ادامه خانم فلاحی معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه با بیان راهکارهایی برای بهتر برگزار کردن تجمع رهروان زینبی دراستان گفت:حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه در تمام زمینه ها از جمله استقرار طلاب جهت پاسخگویی به شبهات، احکام و مشاوره مذهبی در این مراسم فعال خواهد بود.


لازم به ذکر است مراسم  تجمع رهروان زینبی   با عنوان «لبیک یا زینب(س)» در روز دوازدهم محرم هم زمان با اسارت خاندان اهل بیت(ع) با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین و خانواده های معظم شهدای مدافع حرم در امامزاده ابراهیم(ع) طاق بستان برگزار خواهد شد.