کد مطلب: 31228 تعداد بازدید: ۱۹۴

محرم در مدارس علمیه خواهران استان کرمانشاه

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی درمدرسه علمیه الزهراءشهرستان صحنه

شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۱:۳۱
اولین جمعه ماه محرم الحرام بزرگترین همایش شیرخوارگان حسینی با حضور بانوان سطح شهر، طلاب، اساتید ودانش آموختگان در مدرسه علمیه الزهرا(س) شهرستان صحنه برگزار گردید.

در این مراسم بزرگ وباشکوه حجت الاسلام والمسلمین حمزه اورسجی نوده از اساتید حوزه ضمن عرض تسلیت ایام شهادت سروروسالار شهیدان امام حسین (ع)بیان کرد:درسمت راست عرش الهی نوشته شده است (ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه)یعنی سیدالشهدا(ع) چراغ هدایت است، چراغی که میتواند باعث روشنایی شودومسیر سعادت انسان راهموار وروشن کند.

وی ادامه داد: سیدالشهدا(ع)کشتی نجات است، کشتی که انسان اگر به آن ملحق وهمراه شود به ساحل نجات و رستگاری میرسد . همه ی اهل بیت و ائمه (ع) کشتی نجات هستند ولی طبق فرمایش امام رضا(ع) کشتی نجات امام حسین (ع) وسیع تر است وهم سرعت بیشتری دارد که اگر کسی سوار براین کشتی باشد وبا امام حسین (ع) همراه شود سریعتر به ساحل نجات میرسد .

حجت الاسلام والمسلمین اورسجی نوده خاطر نشان کرد: سیدالشهدا (ع) دربین خود اهل بیت (ع) نیز از جایگاه ویژه ایی برخوردار هستند، تربت پاک آن حضرت ارزش واهمیت خاصی دارد وثواب تسبیح را دارد، تربت سیدالشهداء(ع) بیماران را شفا میدهد، گناه را پاک میکندوبه انسان اجرو پاداش خاص میدهد. زیارت آن حضرت جایگاه والا و ویژه ایی دارد.

این استاد حوزه در ادامه افزود:کسی که به سیدالشهداء (ع)ملحق شود، سیدالشهداء(ع)در روز محشر شاهد وشفیع او خواهد بود. وکسی که به ریسمان امام حسین (ع)چنگ نزند وگرد چراغ هدایتش نگرددبه سعادت ورستگاری نخواهد رسید.

حجت الاسلام والمسلمین اورسجی نوده ابراز داشت: برای اینکه انسان بخواهد به سعادت برسد باید پله های سعادت را بالا رود، واولین پله برای بالا رفتن اسلام ظاهری است، اینکه در مرحله اول انسان مسلمان باشد، اسلام را بپذیرد و بگوید (اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله )این قدم اول است. وی همچنین اظهار داشت: در مرحله دوم باید ایمان داشته باشدوپای اعتقاد وایمانش هم باشد ومرحله سوم تقواست، از خدای بخواهیم ماهم دیندار باشیم وفرزندانمان دیندار بزرگ شوند.

وی افزود: اینکه ما به نمازمان اهمیت ندهیم ودربه جا آوردن آن کاهلی کنیم این مصیبت در دین است، اینکه دختران و پسران ما به سن تکلیف وبلوغ برسند اما احکام شرعی خود را ندانند این مصیبت در دین است. اما مصیبت بزرگ آنجاست که جوانان ما انواع واقسام بازی هارا بلد باشند، تمام ستاره های فوتبال را بشناسند، اما نسبت به سیدالشهدا(ع) شناخت ومعرفتی نداشته باشند ونسبت به نماز، واجب الهی سهل انگار باشند.

حجت الاسلام والمسلمین اورسجی نوده یادآورشد: نماز خواندن تشکر است، سپاس گذاری است از خدای متعال، خدای متعال مارا برای بندگی خلق کردوبرای عبادت آنجایی که خود نیز میفرماید: من انسانها وجنیان را جز برای پرستش وعبادت خلق نکردم.امروزه ما همه کار انجام میدهیم،  فرزندان ما همه کار انجام میدهند اما متاسفانه غافل از بندگی خدای متعال هستیم، غافل از این همه نعمت ورزق و روزی که در اختیار بندگانش قرار داده است. اگر خداوند میفرماید بندگی کنید، عبادت کنید درکنارش میفرماید: از نعمتهایم نیز استفاده کنید پس نماز و ذکر ما شکر نعمت است که به ما عطا شده است.

این استاد حوزه درادامه پس از بیان نمونه هایی از رزق و روزی پربرکت پروردگارخاطر نشان کرد: این رزق و روزی و طعامی که خداوند دراختیار ما قرار داده تبدیل به انرژی میشودووقتی در وجود انسان تبدیل به انرژی شد انسان باید این انرژی را درجایی هزینه کند، حال این مصرف انرژی در مسیر حق باشد یا مسیر گناه واشتباه. آیا انصاف است برسفره نعمت الهی بنشینیم ودر جبهه شیطان قرار گیریم.

 وی افزود : تاوقتی که جوان هستیم فرصت ها را غنیمت بدانیم و قدر جوانی را بدانیم تاسالم هستیم برای سلامتی خود ارزش قایل شویم وتا زنده ایم قدر زندگی را بدانیم نعمت که از کف برود پشیمانی بی فایده است ونعمت از کف رفته بازگشتی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین اورسجی نوده ابراز داشت: سعی کنیم درزندگی برای خود وفرزندانمان الگو انتخاب کنیم . الگویی که ما را به سمت سعادت میکشاند، الگوی خود را نیک قرار دهیم الگویی مثل پیامبر (ص) حضرت زهرا (س) امام حسین (ع) ودیگر معصومین،  الگویی که خود سعادت محض است ودر این الگو برداری کارهایی را که این بزرگان دوست دارند انجام دهیم وآنهایی را که نمیپسندند ترک کنیم. وی خاطر نشان کرد:انسان تا زمانیکه در دنیاس باید اهل تقوا باشدوبه وظایف دینی وشرعی خود عمل کند. آن جاهایی که خدا از او خواسته و دوست دارد که باشد، باشدوجاهایی که خدا دوست ندارد نباشد واین یعنی انجام واجبات وترک محرمات.

وی در پایان بیان کرد: قرآن برنامه ی جامع زندگی است وما نباید قرآن را مهجور کنیم، قرآن مجید است ومابابد آن را تمجید کنیم، کریم است وما باید آن را تکریم کنیم وآن را عظیم بداریم، قرآن صلاح مومن است، آیات قرآن نورانی است وبه زندگی رنگ وبوی الهی می بخشد. انسان می تواند به وسیله قرآن زندگی حسینی داشته باشد، مرگ حسینی داشته باشد فرزند حسینی داشته باشد و او را حسینی وار تربیت کند، پله دوم برای رسیدن به سعادت و خوشبختی آن جایی است که انسان ایمان داشته باشد  وپای آن بماند واین نیز با مرور روزانه قرآن این برنامه زندگی ممکن وحتمی می شود.

همچنین در ادامه این مراسم پس از روضه خوانی وسینه زنی ذاکران اهل بیت(ع) و پس از سردادن نوای یا علی اصغر حسین(ع) در حالیکه مادران شیرخوارگان خود را بر روی دستان خود بلند کرده بودند با قرائت نذر نامه ای فرزندانشان را نذر قیام جهانی امام زمان(عج)کردند.