کد مطلب: 31182 تعداد بازدید: ۲۱۱

محرم در مدارس علمیه خواهران استان کرمانشاه

برگزاری عزاداری دهه اول محرم در مدرسه علمیه الزهرا شهرستان صحنه

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸:۲۴
مراسم روز سوم عزای سید وسالار شهیدان امام حسین(ع) با حضور عموم بانوان، طلاب، اساتید و دانش آموختگان در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) شهرستان صحنه برگزار شد.


در این مراسم خانم کرمی از اساتید حوزه علمیه خواهران ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور شهیدان امام حسین(ع) ابراز داشت: سه گروه در تاریخ به دلیل عناد و دشمنیشان با حضرت علی(ع) خبر ساز و مشهور شدند، گروه اول قاسطین، گروه دوم مارقین و گروه سوم ناکثین، اما در این بین گروه چهارمی هم بود که مانند سه گروه پیشین نبودند وبه نحوی گمنام ماندند آنها منافقان بودند.
وی ادامه داد:گروه چهارم افرادی بودند که خون به دل مولا کردند و در ظاهر جنگ نمی کردند، دشمن محسوب نمی شدند اما بسیار امام را زجر می دادند چون نه اهل خطر بودند ونه پشتیبان حق می ماندند، مردمی بسیار ضعیف و سست بودند. این گروه در پای منبر حضرت نیز حضور می یافتند با غم و روضه حضرت اشک می ریختند اما گریه ی آن ها ارزشی نداشت چون سست ایمان وضعیف بودند.
خانم کرمی خاطر نشان کرد: ضعف ایمان ارتباط مستقیم با ظرفیت وجودی شخص دارد، خداوند به هر کس ظرفیت و حد نصابی عطا کرده است که وسعت دادن وکم و زیاد کردن آن به خود شخص بستگی دارد و شخص باید با علم آموزی وکار کردن بر روی ابعاد وجود خود، ظرف وجودی خود را افزایش دهد.
این استاد حوزه افزود: ما باید بسنجیم که ظرفیت وجودی ما چه قدر است، زمانی که پای منبر می نشینیم و زمانی که برای امامان اشک می ریزیم و سینه می زنیم آیا ظرف ایمان واعتقاد ما به آن حدی رسیده که این گریه های ما از سر خلوص واعتقاد قلبی و ایمانی ما باشد آیا قلب ما به معنای واقعی جایگاه ائمه است؟ بله ورود به این گونه مجالس باید ایمان واعتقاد واقعی باشد تا ما را به معرفت اولیاء الله برساند.
خانم کرمی بیان کرد: نکند ظرف وجودی ما اینقدر کم عمق و سطحی باشد که با یک اتفاق جایگاه ما عوض شود وبه جای حضور در جبهه حق در مقابل حق قرار گیریم وهمه ی اعتقادات خود را یک لحظه از دست داده ونادیده بگیریم.
وی همچنین ادامه داد: زبیر یکی از یاران با وفای حضرت رسول(ص) بوده اند وعشق خاصی نسبت به حضرت علی(ع) داشتند در حادثه کوفه وبسته شدن دست  حضرت امیر(ع) به دفاع از ایشان پرداخت اما همین زبیر به جایی رسید که در جنگ جمل مقابل حضرت علی(ع) قرار گرفت این حادثه هشداری برای ما است، برای نسل جوان ما به مومنان و مسلمانان آخرالزمان، مبادا روزی بیاید که در مقابل ولی وامام خود قرار بگیریم.
ایشان ابراز داشت: همین اشک ها وعزاداری های ما برای عاقبت بخیری وسعادت ما کافی است اما به شرط اینکه با خلوص باشد وهمچنین بصیرت وآگاهی داشته باشیم. اگر بی بصیرت باشیم ممکن است با یک شبهه و سوال بهم بریزیم وجایگاه خود را در اعتقادات قلبی از دست بدهیم وبه جای اینکه با این اشکها راه سعادت را در پی بگیریم راه شقاوت را برویم.
خانم رودابه کرمی در پایان خاطر نشان کرد: ماه محرم وعزاداری امام حسین(ع) فرصتی است برای تقویت ایمان وبالا بردن معرفت و اعتقاد قلبی است. و حضور در مجالس امام حسین(ع) ونشستن پای منبر باعث بصیرت افزایی وپیمودن راه سعادت می شود البته اگر این منبرها وبصیرت افزایی ها مطابق با ظرفیت مخاطب بر پا شود.