کد مطلب: 31120 تعداد بازدید: ۱۷۹

حجت الاسلام حسین یاوری:

جهالت را بزرگترین دشمن اسلام و دین خدا است

چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۷:۵۵
مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم به همت حوزه علمیه خواهران شهرستان سنقر با حضور طلاب و روحانیان، اساتید و مسؤولان در این حوزه برگزار شد.


استاد حوزه علمیه جهالت را بزرگترین دشمن اسلام و دین خدا دانست و گفت: وظیفه طلاب بصیرت افزایی و روشنگری در جهت رفع جهالت در جامعه است.
حجت الاسلام حسین یاوری، نايب رئيس هيات امنا مدرسه نرجسیه(س)سنقر واستاد اخلاق حوزه های علميهدر این مراسم گفت: وقتی بنده ای همه امورش الهی باشد خداوند متعال نیز تمامی مخلوقات، آسمان و دریا را برای او خاشع می گرداند.جهانی شدن حرکت امام حسین(ع) به سبب این است که اعمالش رنگ و بویی خدایی داشت، سیدالشهدا(ع) اخلاص و بندگی را در تمام زندگی خود منعکس کرده بود.
وی با بیان اینکه  «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» است، افزود: سیدالشهدا(ع) لحظه لحظه زندگی اش الهی و خدایی بود، از این رو باید این مهم به عنوان دستورالعملی برای زندگی بشریت قرار گیرد.
حجت الاسلام یاوری در ادامه تصریح کرد: حضرت زینب(س) بزرگترین نقش را در حادثه کربلا ایفا کرد و این جمله مشهور که  «کربلا در کربلا می ماند اگر زینب(س) نبود» به نقش بی بدیل این بانو اشاره می کند.
این مسؤول با اشاره به روایتی از امام سجاد(ع)، اظهار داشت: حضرت زینب(س) عالمه غیرمعلمه بود که رضا به قضای الهی در زندگی این بانو مشهود بود.
نايب رئيس هيات امنا مدرسه نرجسیه(س)سنقر به ویژگی های مردمان جاهل عصر حضرت سیدالشهدا(ع) اشاره کرد و ابراز داشت: دنیاطلبی، رفاه پرستی و شهوت رانی چشم مردم آن عصر را کور کرده بود، به گونه ای که مسیر حقیقت را گم کرده بودند.
وی ادامه داد: بی بصیرتی مردمان عصر اهل بیت(ع) سبب شد که حقیقت را انکار کرده و به سمت انحرافات دنیوی و امور باطل متمایل شوند.
حجت الاسلام ياوري به ويژگي هاي مردمان جاهل عصر اهل بيت اشاره وگفت: از جمله ويژگي هاي آنان دنيا طلبي،رفاه پرستي ،هواپرستي وشهوت راني ست كه موجب كوري آن ها وانكار حقيقت گرديد.سپس ادامه داد جهالت بزرگترين دشمن اسلام ودين خداست لذا وظيفه ماست كه بصيرت افزايي داشته ودر رفع جهالت تلاش كنيم.