کد مطلب: 30774 تعداد بازدید: ۱۷۳

حجت الاسلام والمسلمین داود زارع:

جاذبه ما باید زیر خط وسایه ولایت باشد

چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳:۱۵
جلسه استانی مدیران مدارس حوزه های علمیه خواهران استان کرمانشاه با مدیر و معاونین حوزه علمیه استان در این مدیریت برگزار شد

مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه  در ابتدای جلسه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و تاکید بر لزوم صبر در امور دنیا گفت: ما در اموری که وارد می شویم نیازمند یم که ازخدا بخواهیم که کارها را خودش برایمان آسان کند و تصور نکنیم که کارها را ما انجام می دهیم و نباید نگران باشیم زیرا تشکیلاتی که مربوط به خاندان اهل نبوت است هیچگاه دچار مشکل نخواهد شد.
وی افزود: برای دستگاه اهل بیت ناز نکنیم و منت بکشیم که توفیق خدمت در این دستگاه و این تشکیلات نصیبمان شده و بدانیم که وقتی دعوتمان کردند سر سفره حضرت زهرا(س)، خودشان گره از کارمان باز خواهند کرد.
 حجت الاسلام والمسلمین داود زارع خاطر نشان کرد: باید سعی کنیم گویشی ساده داشته باشیم و با لطافت و سادگی صحبت کنیم تا تاثیر کلاممان دو چندان شود. حضرت امام (ره) در اوج قدرت چنان ساده سخن می گفت که ساده ترین افراد جامعه نیز آنرا می فهمیدند، ما باید سعی کنیم به گونه ای از کلام استفاده کنیم که در کمال سادگی عمق مطلب را به مخاطب و طلاب منتقل کنیم.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه  با توصیه همگان به تقوا و شرح صدر یادآورشد:مهمترین مسئله شرح صدر است و این در وجود ما در عمل با ید الگویی باشد برای دیگران ، ما باید توجه داشته باشیم که تصمیماتی که در مدرسه گرفته می شود طبق ضوابط و قوانینی است که مجموعه بالادستی به ما ابلاغ کرده اند و خدای نکرده نباید مغایر با آن باشد.
وی در ادامه افزود: طلاب می خواهند مروج و مبلغ دین باشند و ما باید آنان را مانند دختران خودمان ، مادرانه بنگریم و با آنان رفتارمان به گونه ای باشد که دقیق و با دلیل و استدلال باشد و بیش از اندازه سخت نگیریم تا در این فضا بتوانیم آنان را سخنران و مبلغ تربیت کنیم که با توجه به نیاز مبرم جامعه به این مقولات بتوانیم زیر سایه و خط ولایت ، مبلغ دین و نظام که در سختی ها مایوس نمی شود تربیت کنیم. انقلاب مولود حوزه هاست و باید حفظ شود و به نسل های آینده برسد.
حجت الاسلام والمسلمین داود زارع با تاکید بر رعایت سلسله مراتب اداری در مدارس تاکید کرد:ارتباط و تعامل با ادارات باید بیشتر شود  و هویت مستقل حوزه علمیه خواهران شناخته شود زیرا تصورات غلطی وجود دارد که حوزه های علمیه خواهران زیر مجموعه ای از حوزه برادران است و خیلی ها نمی دانند که حوزه خواهران کاملا مستقل عمل می کند.نکته مهم دیگر آنکه شما همکاران و مدیران مدارس باید با ائمه جمعه که تاکید مقام معظم رهبری است بعنوان پدری دردلسوز در شهرستان خود بنگرید و از راهنمایی ها و توصیه های آنان استقبال کنید که ما نیز در سطح استان با این دید پیش می رویم.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه گفت: اصل حرکت ما بحث فرهنگی است  اما در بحث پژوهش بسیار خوب عمل کرده ایم  و با توجه به ورودی های امسال که تقریبا دو برابر حوزه برادران است از این امتیاز خوب که با وجود مقالات موفق در سطح کشور مطرح شده ایم میتواند گسترش یابد.  
وی در پایان تاکید کرد:تسهیل در امور طلاب و راحتی و آسایش آنان برای ما بسیار مهم است و قصد داریم برای شروع با تشکیل  صندوق های قرض الحسنه کمکی هر چند ناچیز به این عزیزان داشته باشیم و جهت پرداخت وام هر مقدارمدرسه پرداخت کند مدیریت استان نیز،  همان میزان را تقبل خواهد کرد.