کد مطلب: 30573 تعداد بازدید: ۱۹۶

امام جمعه صحنه:

شدیدترین درجه مستضعفی "ضعف در فکر است"

چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۹:۵۸
همزمان با میلاد امام هادی(ع) مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 96-95 در مدرسه علمیه الزهرا(س) شهرستان صحنه با حضور طلاب، کادر و اساتیداین مدرسه برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد زارعی امام جمعه شهرستان صحنه در آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرد: وظیفه یک طلبه شناخت مسیر و در همان مسیر حرکت کردن است وآن از طریق شناخت قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام است که با آن انس بگیرد.

وی در ادامه افزود: این عمری که خداوند متعال در اختیار ما قرار داده باید بعنوان یک سرمایه به آن نگاه کنیم و نیز بدانیم این سرمایه را کجا خرج کنیم وبا این سرمایه گرانبها چگونه کسب درآمد کنیم که دچار خسران نشویم.

حجت الاسلام زارعی ضمن اشاره به دوران باارزش جوانی گفت: انسان باید تا جوان است از سرمایه ها وداشته هایش به درستی استفاده کند وزمان پیری وگذر عمر را در خاطر داشته باشد، مبادا عمر بگذرد و دستمان در پیشگاه الهی خالی باشد.

امام جمعه شهرستان صحنه تصریح کرد: شدیدترین درجه مستضعفی "ضعف در فکر است" و ما باید هدف خود از کسب علم را دستگیری از افراد مستضعف فکری جامعه شیعی قرار دهیم. جامعه ما خیلی گرفتار است، مردم از ابتدایی ترین مسائل فقهی خود بی خبرند و بر اثر همین جهل و بی خبری ممکن است حرام خدا را بر خود حلال کنند این وضع می طلبد که عده ایی احکام وشرایع را بیاموزند وبه مردم یاد دهند.

وی با اشاره به این که وضع جامعه امروز برای طلاب بسیار تغییر کرده به ویژه برای طلاب خواهر بیان داشت: امروزه طلبگی چنین نیست که شما چهار کتاب فقهی را یاد بگیرید کفایت کند، بلکه شما وارد برهه ایی از زمان شده اید که نیاز دارید به تمام علوم که مردم به آن مسلط هستند شما نیز مسلط باشید، علومی مانند روانشناسی، جامعه شناسی، زبان انگلیسی و علوم دیگر.

امام جمعه شهرستان صحنه افزود: همان گونه که مقام معظم رهبری نیز امسال در ورودی حوزه های علمیه بیان کردند، فضای مجازی یک جای بسیار مهم وتاثیرگذار است که حوزه ها نسبت به آن غافل هستند و طلاب، به ویژه طلاب خواهر باید توانایی فعالیت عالی در این فضا را داشته باشند.

حجت الاسلام زارعی در پایان سخنان خود بیان داشت: طلبه اکنون باید شرایط ویژه ایی داشته باشد، ما کار سختی را آغاز کرده ایم واز همین ابتدای راه عرض می کنم اگر می خواهید طلبه شوید، درست طلبه شوید، خوب درس بخوانید، خود را بسازید تا بتوانید تاثیر گذار ومفید برای دین باشید.